Sportas

vandenlentes

Vandenlenčių sportas

Vandenlenčių sportas. Vandenlentės – vandens sportas, atsiradęs iš vandens slidžių ir banglenčių sporto. Pati vandenlentė yra nedidelė, dažniausiai stačiakampio formos, plona lenta su pritvirtintais batų formos apkaustais, sukurta iš vandens slidės, snieglenčių ir banglenčių derinys. Ji prikabinama prie vandens motociklo ir tempemia paprastai 30-40 km/h greičiu. Didžiausia vandenlenčių paplitimo priežastis – nepriklausomybė nuo oro sąlygų. Su ja gali pakilti į orą atliekant triukus ar pasinaudojant tramplynais.

slidinejimas

Slidinėjimas

Slidinėjimas - Lietuvoje kultivuojama žiemos sporto šaka sportininkams, varžantis nusileidžiant nuo kalnų specialiomis slidėmis. Šalyje yra keletas slidinėjimo trasų, jos yra palyginti trumpos ir nesudėtingos, skirtos daugiausia poilsiniam slidinėjimui. Didžiausios slidinėjimo trasos yra Liepkalnio kalnų slidinėjimo centras Vilniuje (Laimio kalnas), Lietuvos žiemos sporto centras Ignalinoje, Birštone šalia Vytauto kalno, Alytuje bei Anykščiuose. Lietuvos kalnų slidinėjimo čempionatai dažniausiai vyksta Europos kalnų kurortuose.

parasiutizmas

Ekstremalus sportas

Ekstremalus sportas apima didžiulius fizinius ir psichologinius iššūkius, o tai savo ruožtu pramogautojams gali sukelti itin pakilią būseną (ekstazė, euforija). Šią būseną sužadina adrenalino, dopamino ir endorfinų antplūdis. Dopaminas dar vadinamas laimės hormonu, nes yra atsakingas už pasitenkinimo būseną, kuri yra labai svarbi žmogaus veiklos motyvacijai, mokymuisi. Žodis endorfinas kilęs iš endo 'vidinis' + morphine 'morfinas'. Morfinas cheminė opiumo medžiaga, turinti savybę nuskausminti ir kelti euforiją.

MuayThai

MUAY THAI

MUAY THAI – kovos menas, išsivystęs apie 1600 m. Siame (dabartinis Tailandas) šios šalies kariams ginant savo žemę nuo užkariautojų. Vėliau, geriausius karius atrenkant kovoms prieš kaimyninių šalių karius, Muay Thai išsivystė kaip sporto šaka. Jo iki šiol yra mokoma Tailando armijoje.

Fitnesas

Fitnesas

Fitnesas, dar kitaip vadinamas lengvuoju kultūrizmu, savo pobūdžiu skiriasi nuo „tradicinio“ kultūrizmo, nes pratimai ir pratimų sistemos (treniruotės) yra kiek kitokios, t. y., fizinis krūvis nėra labai intensyvus, naudojami lengvi svarmenys. Kartais sakoma, kad fitnesas yra tarpinė sporto šaka tarp kultūrizmo ir gimnastikos. Iš esmės ši sporto šaka gali būti praktikuoja mesti svoriui. Tada asmeninio trenerio pagalba restruktūrizuojamas visas gyvenimo būdas, norint pasiekti norimą ilgalaikį rezultatą.

Boksas

Boksas

Boksas – kovinio sporto šaka, kurioje du vienodos svorio kategorijos asmenys kovoja tik kumščiais. Bokso varžybas randame jau Antikos laikais. Tai viena seniausių kovinio sporto šakų, pagal senumą nusileidžianti tik imtynėms. Boksas buvo viena senovės Graikijos Olimpinių Žaidynių sporto šakų. Graikų boksininkai naudodavo pirštines ir apsivyniodavo rankas žemiau alkūnių, tačiau kovodavo nuogi. Seniausiai įvairių mokslinių tyrimų pripažinta, kad boksas yra geriausia disciplina ugdyti tvirtas, atsakingai į ateitį žvelgiančias asmenybes.

kaitavimas

Kaitavimas

Kaitavimas. Jėgos aitvarų sportas – tai ekstremali vandens šaka. Šis sportas apjungia keletą sporto šakų: burlenčių, banglenčių, srautlenčių, snieglenčių ir parasparnių sportą bei gimnastiką. Tai sparčiai plintanti sporto šaka visame pasaulyje. Sporto klubo VITAMINAS praktikuojamo sporto esmė yra plaukimas banglente vandens paviršiumi naudojant aitvarą kaip varomąją jėgą.

Kulturizmas

Kultūrizmas

Kultūrizmas – fizinių pratimų su įvairiais įrankiais (štanga, svarmenimis, svarsčiais ir kt.), sveikos mitybos ir poilsio sistema žmogaus sveikatai stiprinti ir kūno raumenims ugdyti, sporto šaka. Pratimus su įrankiais raumenų jėgai ugdyti ir grožiui palaikyti jau darė Senovės graikai ir romėnai. Šiuolaikinio kultūrizmo pagrindai sukurti XIX amžiaus pabaigoje Didžiojoje Britanijoje. Kultūrizmo esmė yra pratimai jėgai lavinti ir kūno raumenims ryškinti. Teisinga mityba kultūrizmą praktikuojantiems sportininkams reiškia mitybą, kuri padeda auginti masę ir ryškinti raumenis.

bėgiojimas

Bėgiojimas

Bėgiojimas. Norite būti jauni ir gražūs? Pradėkite bėgioti.

Kiekvienas, žengiantis į sveikatingumo kelią, turi vadovautis taisykle" Aš pats sau treneris". Beje, prieš tai nepamirškite pasikonsultuoti su gydytoju ir pasitartisu su specialistu. Jei nėra jokių apribojimų, pradėkime :)

Ekstremalus bėgimas

Ekstremalus bėgimas

Ekstremalus bėgimas ir jo organizavimas yra pramoginis ir dalyvių fizinės ištvermės reikalaujantis renginys, kurio tikslas – dalyviui įveikti organizatoriaus parengtą trasą, turinčią tiek natūralių gamtinių, tiek organizatoriaus sukurtų kliūčių rungiant ir varžantis su kitais dalyviais. Ekstremalus bėgimas yra skirtas tik fiziškai gerai pasirengusiems dalyviams. Dalyvis ekstremaliame bėgime gali dalyvauti tik šios sutarties su organizatoriais pagrindu.